סף כניסה לבית - 4 עיבודים שונים ויישום בבית שלכם

ספי כניסה לבית וספי חלונות הינם פריטים בולטים בכניסה ובשהייה בבית שברוב המקרים אינם מקבל תשומת לב, במאמר זה נעסוק בסף כניסה לבית ובאופן בו בעזרתו ניתן לשפר את העיצוב והנראות של המרחב.

תוכן עניינים

סף כניסה לבית

חברת נופי כנען עוסקת בתכנון ובנייה בעזרת אבנים טבעיות ואלמנטים נוספים התואמים לסגנון ארץ – ישראלי בשילוב סגנון עכשווי מודרני. זאת ועוד, החברה מייצרת מוצרים משלימים כמו ספי כניסה לבית וספי חלונות. ספי כניסה לבית וספי חלונות הינם פריטים בולטים בכניסה ובשהייה בבית שברוב המקרים אינם מקבל תשומת לב מיוחדת בבחירת המוצרים לבית. ברגע שמפנים לפריט זה את הקשב, ישנו עולם עיצובי שלם בו ניתן לעסוק ולשדרג את המראה הקיים. במאמר זה נעסוק בסף כניסה לבית ובאופן בו בעזרתו ניתן לשפר את העיצוב והנראות של המרחב.

מהו סף חלון ומהו סף כניסה לבית?

במאמר הקודם דיברנו על תכנון חצירות וגינות והפעם אנחנו רוצים לדבר אתכם על סף חלון ועל סף כניסה לבית

 סף החלון הינו אמצעי המחפה את אדן החלון. ביטוי נוסף שנטבע על פריט זה הינו קופינג לחלון. סף החלון הינה סוג של פלטה עשויה אבן או שיש שנחתכה לפי מידות אדן החלון בכדי לחפותו. סף זה, מורכב על החלון באופן ייחודי כך שבצד אחד יהיה חיפוי ובצידו השני של החלון תהיה בליטה קטנה אל מחוץ קו הקיר. ספים אלו מאפשרים גימור סופי מעודן ומיוחד למראה הבית.

סף כניסה לבית, הינה אבן הכניסה לביתכם. סף כניסה לבית מושתת על אותו העיקרון של סף החלון מבחינת החומר ממנו הוא עשוי והאופן בו הוא ממוקם והוא למעשה יכול להיות מסותת באופן מותאם אישית לטעמכם. סף כניסה לבית מסותת בהזמנה אישית הינו מוצר משלים למראה העיצובי של הבית, בעזרתו תוכלו לשדרג את המראה ולעדן אותו על פי טעמכם. נופי כנען, מאפשרת ללקוחותיה לבחור סף כניסה מסותת בו תבחרו את סוג ואת צבע האבן, את רמת הגימור ואת הדוגמא שתרצו לסתת על אבן הכניסה. סף כניסה מאבן, עשוי להוסיף לכניסה לבית תחושת פאר קדום, מלווה בהוד וחן.

חומרי הבנייה של סף כניסה לבית

סף הכניסה לבית עשוי אבן המסותת במיוחד לגודל המותאם לכניסה לביתכם, באופן שיפאר וידגיש את הרגע בו ניצבים אל מול הדירה, הבניין או המבנה. אבן זו יכולה להיות בצבעים שונים ובדוגמאות שונות, מומלץ לשים לב לשאר העיצוב בבית ולעיצוב הדלת לשם התאמה מקסימלית של הפריטים זה לזה. פתח הבית הינו מקום חשוב ויש לו מקום של כבוד, על כן כדאי להעניק לו את החומרים האיכותיים ביותר בכדי להגיע לתוצאה מרשימה ומספקת. ניתן לסתת את האבן אותה בוחרים על פי גודל רצוי וגם על פי רמת גימור רצויה. ישנם סוגים שונים של אבנים וטרם הבחירה מומלץ לבחון את רובן ולבחון את סף הכניסה לביתכם לפי סוג האבן המתאים ביותר לאופי המבנה.
סף כניסה לבית

סוגי עיבודים של האבנים הנבחרות

לאחר שבחרתם את סגנון האבן הטבעית הרצוי, ישנם עיבודים שונים בעזרתם מסתתים את אבן הכניסה לבית. בעזרת בחירת העיבוד הנכון עבורכם, תוכלו לדייק עוד את בחירת מראה הכניסה לביתכם. נופי כנען, עוסקים בארבעה סוגי עיבודים:

1. עיבוד מוטבה הינו עיבוד בו מחוררים או מחספסים את פני האבן בעזרת אקדח אוויר. עיבוד זה יוצר תחושה של סיתות ידני ובכך מראה האבן הופך מפואר וקדום

2. עיבוד מברשת הינו עיבוד בו משתמשים במברשת קשה הנעה במהירות על פני כל האבן. שיטה זו דומה לשיטת החומצה והמברשת אך בעיבוד מסוג זה אין שימוש בחומצה. עיבוד זה מייצר מראה של חספוס עדין ביותר ואחיד על פני האבן.

3. עיבוד התזת חול הינו עיבוד בו מייצרים חספוס עדין מאוד על פני האבן בעזרת התזת חול מצינור אוויר על פני האבן. התזה זו עוברת על פני האבן בעוצמה והיא מלטשת אותה. שיטה זו היא למעשה חיקוי של עיבוד שנעשה בטבע עקב רוחות וזמן שחולף, אך באופן מלאכותי ומבוקר.

4. עיבוד חומצה הינו עיבוד בו חושפים את השכבה הפנימית של האבן על ידי חומצה ש”אוכלת” את פני האבן. פעולה זו אינה מסירה באופן מלא את שכבת האבן החיצונית אלא רק מגרדת באופן קל את פני הסלע. עיבוד זה יוצר מראה של שחיקה טבעית עתיקה.

חשיבות סף כניסה לבית

פתחי הבית בין אם מדובר בסף הכניסה לבית או בסף החלון הינם פתחים חשובים מפאת תפקידם, לחבר את העולם שבתוך ביתכם אל העולם שבחוץ. פתחים אלו יכולים להוסיף למראה הבית עוד עומק ומשמעות במידה ואתם בוחרים בעיצוב מעניין המתכתב עם שאר הפריטים בביתכם. בבחירת סף כניסה לבית או סף חלון, ניתן להעניק משמעות של כבוד ופאר לאור שנכנס מבחוץ, לאנשים הפוסעים בכניסה לביתכם. אלו פינות שברגע שמפנים אליהם את תשומת הלב, ניתן לראות כמה יופי אפשר לחשוף בעזרתן.
סף חלון שדומה לסף כניסה לבית

לסיכום,

סף כניסה לבית הינו חלק קטן בגודלו מהמבנה הגדול אך ללא ספק ניתן לפאר ולשדרג אותו בעזרת בחירת אבן מסותת בעיצוב אישי ובכך להעניק לפתח הבית משמעות נוספת. סף חלון, הינו מוצר משלים נוסף אותו ניתן לעצב ולהתאים למראה ביתכם.

קצת עלינו

נופי כנען הינה חברה בעלת התמחות בתכנון ועיצוב של עבודות אבן טבעיות. החברה מתעסקת עם אבנים טבעיות ומעניקה למבנים ולמרחבים אותם היא מעצבת מראה בסגנון ארץ – ישראלי עתיק וחדשני בו זמנית. חברת נופי כנען עובדת עם לקוחות פרטיים וגם עם גופים ציבוריים גדולים, בשטחי חוץ ציבוריים. החברה עוסקת בפיתוח נוף ועיצוב ארץ – ישראלי מסורתי לצד עיצוב עכשווי ומודרני.

כנראה יעניין אתכם גם:

מוצרי אבן משלימים

מוצרי אבן משלימים

מוצרי אבן משלימים לבית ולגינה חברת נופי כנען מספקת ליין של מוצרים משלימים לבית. ספי חלונות מאבנים שונות, אבן טבעית ועוד חברת נופי כנען מספקת

קרא עוד »
שלטי כניסה מעוצבים

שלטי כניסה מעוצבים

שלטי כניסה מעוצבים לנו בחברת נופי כנען ישנם מספר דוגמאות לשלטי כניסה המעבירים תחושה חזקה לנכנסים ויוצרים אווירה ייחודית. לשלט חשיבות מרובה ביצירת תחושה לכל

קרא עוד »
ברכת מים המשמשת בתכנון חצרות וגינות

בריכות מים

בריכות נוי ומערכות מים נכון שמים זורמים מרגיעים את הנפש?? ובמיוחד כשהם משולבים עם עבודת אבן יפיפיה! נכון שמים זורמים מרגיעים את הנפש??ובמיוחד כשהם משולבים

קרא עוד »

צרו איתנו קשר !

תוכלו להתרשם מכמה דוגמאות שביצענו אצל לקוחות. לבחור את חומרי הגלם שנשתמש בהם, וכמובן להתייעץ איתנו בכל עניין
מוזמנים לקבוע איתנו פגישת ייעוץ ללא תשלום
קיבוץ כפר עציון- ובבית הלקוח

מהלקוחות שלנו

מה היה ללקוחות המקסימים שלנו לספר, איזה כיף!