בניה באבן טבעית - 3 שימושים מפתיעים

בניה באבן טבעית יכולה להיות תוספת ייחודית ומרהיבה לנוף ביתכם. אבן טבעית יכולה להיות מוטיב מתוחכם, נעים, מעוצב ופשוט בו זמנית. בניה באבן טבעית הינו סגנון בנייה ייחודי שעשוי להיות בדיוק בשבילכם אם ברצונכם להכניס רוח חדשה לבית או לבית העסק שלכם.

בניה באבן טבעית

בניה באבן טבעית יכולה להיות תוספת ייחודית ומרהיבה לנוף ביתכם. אבן טבעית יכולה להיות מוטיב מתוחכם, נעים, מעוצב ופשוט בו זמנית. בניה באבן טבעית הינו סגנון בנייה ייחודי שעשוי להיות בדיוק בשבילכם אם ברצונכם להכניס רוח חדשה לבית או לבית העסק שלכם. נופי כנען הינה חברה המתמחה בתכנון וביצוע עבודות בניה באבן טבעית ופיתוח נוף בסגנון ארצישראלי. במאמר זה נפרט עוד אודות סגנון בנייה זה ואולי בעקבות הקריאה תגלו שאלמנט זה הוא בדיוק מה שיוכל להתאים ולשדרג את מראה ביתכם.

בנייה באבן טבעית

מהי למעשה בניה באבן טבעית?

בניה מאבן טבעית הינה הקמה של מבנה או חלק ממבנה כשחומר הגלם בו משתמשים הינו אבן טבעית. אבן טבעית יכולה להיות מעובדת או לא מעובדת וישנם סוגים רבים של אבנים אותן ניתן לבחור, ללטש ולעבוד. כל אבן בעלת תכונות ומאפיינים שונים וכמובן גם בעלת מראה שונה. לאורך ההיסטוריה הקדומה בניה באבן טבעית הייתה למעשה שיטת הבניה העיקרית והנפוצה ביותר. חומרי הגלם של מרבית המבנים – מבפנים ומבחוץ, היו אבן טבעית. לעיתים סגנון בנייה זה מזכיר מראות היסטוריים או מקומות קדושים – לא בכדי. זו אכן הייתה שיטת הבניה המרכזית של המקומות הקדושים והבתים מסביב. לימים, הומצאו ועובדו חומרים בנייה רבים אחרים את מקומן של האבנים הטבעיות והשימוש בהן פחת. כיום החומרים הנפוצים הינם בטון, פלדה, לבנים שונות ועוד חומרי גלם מעובדים אחרים. בניה באבן, היא למעשה בניה בסגנון ייחודי ומעניין שלא ניתן לראות היום בכל מקום.

מה ניתן לבנות בעזרת אבן טבעית?

בעזרת אבו טבעית, ניתן לבנות מגוון רחב של רהיטים או חיפויים לביתכם. ספות אבן טבעית הינם הדוגמא הראשונה. ספות מסוג זה, יכולות להיות עם חלל אחסון בתוכן, ספות שהן חלק מקמין – שנבנה ומעוצב על ידי בונה תנורים מקצועי, ספות המשלבות טיח, אבן ועץ. בנוסף, ניתן לבנות נישות שונות בקירות ביתכם, קשתות דקורטיביות המדגישות פינות בבית. בעזרת קשתות אלו ניתן להדגיש, לפאר ולהבליט חלקים שונים בבית.

חיפוי אבן טבעית הינו חיפוי לקירות או למשטחים מסוימים בעזרתן החלל הופך ברגע ליוקרתי ומיוחד יותר. דמיינו אפילו קיר אחד מביתכם או חלק אחת מביתכם אליו נוסף חיפוי של אבן טבעית. בניה באבן טבעית או חיפוי אבן טבעית אינו חייב להיות גדול ומסיבי ולעיתים דווקא תוספת רהיט אחד או קיר אחד יכולים להדגיש את הייחודיות שבאבן הטבעית ולהעניק לה את מקומה המיוחד במרחב.
אדם בונה בניה באבן טבעית

מעלותיה של האבן הטבעית

חיפוי, ריצוף או בניה באבן טבעית הינן דרכים מרשימות ויוקרתיות למראה עיצוב ביתכם. לצד היוקרה, ישנו אלמנט “מחמם” באבן טבעית המעניק לחלל בה היא נמצאת מעין תחושה אותנטית, ביתית וחמימה. יתרון בולט נוסף הקיים בבניה באבן טבעית הינו שניתן לעצב את הבניה באופן הרצוי כמו למשל בצורה של קשת, או סף חלון – למעשה באופנים ייחודים לפי טעמכם שלא תמיד מתאפשרים בעזרת חומרים בנייה אחרים.

תחזוקתה של האבן בין אם מדובר בבניית רהיט, קשת או בחיפוי אבן טבעית רגיל הינה תחזוקה פשוטה שאינה שונה מתחזוקת רצפה אחרת. בעזרת בד או סמרטוט וחומרי ניקיון המותאמים לניקוי אבן טבעית, תוכלו לשמור על האבן במצב אידיאלי ומרשים. בנוסף, חיפוי באבן טבעית ובניה באבן זו מתאפיינים בבנייה מחומר גלם חזק משאר החומרים, חומר בעל יכולות ספיגה גבוהות. על כן, ישנה נוחות יחסית בבנייה בעזרת חומר זה כיוון שלא קיימת דאגה מתמדת של הנחת חפצים כבדים או תזוזה ופגיעה באריחים כמו בריצוף מחומרי גלם אחרים

איך ניגש לתכנן באמצעות אבן טבעית?

בניה באבן הינה בניה בסגנון ייחודי ומסוים ועל כן לא כל חברות הבנייה מציעות תכנון או עבודה איתן. האבנים הטבעיות הן בעלות תכונות ייחודיות ואופן העבודה והמיקום שלהן הינו ייחודי ואינו מתכתב עם כל המראות והעיצובים הקיימים. על כן, יש לבחור בחברה המתמחה ומתעסקת במיוחד בבנייה מסגנון זה כך שאופן התכנון ולאחר מכן גם אופן הביצוע יהיה מקצועי ואיכותי ביותר. כאשר מתעסקים עם חומרים איכותיים כדאי שגם התכנון והביצוע יהיו מקצועיים.

נופי כנען הינה חברה המתמחה בביצוע עבודות אבן טבעיות בסגנון ארצישראלי. עבודות האבן יכולות להיות בניית אלמנטים בבתים פרטיים תוך בניית טרסות בגינות ועד לתכנון ופיתוח נוף בשיתוף פעולה עם אדריכלים ומתכננים סביבתיים
בנייה באבן טבעית
שימוש ייחודי באבן טבעית

לסיכום,

אבן טבעית הינה חומר מיוחד שלא ניתן למצוא היום בכל נוף או בית. בניה באבן הינה בניה המעניקה למבנה או לחלל מראה יוקרתי ואותנטי בו זמנית ועל כן תוכלו למצוא שימוש רב בסוג בניה זה, למרחבים שונים. בניה באבן טבעית כדאית לא רק לעיצוב ויישום בחלל השלם אלא גם אם מדובר רק בהוספת חלק למרחב קיים או לחיפוי באבן טבעית קיר אחד בבית.

נופי כנען הינה חברה המתמחה בתכנון ובביצוע עבודות אבן טבעיות. עבודות אלו מתקיימות עבור לקוחות פרטיים בגינות פרטיות וגם עבור גופים ציבוריים בשטחים ציבוריים ופרויקטים תיירותיים. חברת נופי כנען מבצעת עבודות איכותיות ומקצועיות בתחום התכנון, הבנייה והביצוע של עבודות אבן טבעית. כשמדובר על פיתוח נוף בסגנון ארצישראלי, מומלץ וכדאי לפנות לנופי כנען. החברה מייצגת את השילוב הבולט בין בנייה מסורתית לצד עכשוויות ומודרניות תוך שילוב כלים שונים.

כנראה יעניין אתכם גם:

מוצרי אבן משלימים

מוצרי אבן משלימים

מוצרי אבן משלימים לבית ולגינה חברת נופי כנען מספקת ליין של מוצרים משלימים לבית. ספי חלונות מאבנים שונות, אבן טבעית ועוד חברת נופי כנען מספקת

קרא עוד »
שלטי כניסה מעוצבים

שלטי כניסה מעוצבים

שלטי כניסה מעוצבים לנו בחברת נופי כנען ישנם מספר דוגמאות לשלטי כניסה המעבירים תחושה חזקה לנכנסים ויוצרים אווירה ייחודית. לשלט חשיבות מרובה ביצירת תחושה לכל

קרא עוד »
ברכת מים המשמשת בתכנון חצרות וגינות

בריכות מים

בריכות נוי ומערכות מים נכון שמים זורמים מרגיעים את הנפש?? ובמיוחד כשהם משולבים עם עבודת אבן יפיפיה! נכון שמים זורמים מרגיעים את הנפש??ובמיוחד כשהם משולבים

קרא עוד »

צרו איתנו קשר !

תוכלו להתרשם מכמה דוגמאות שביצענו אצל לקוחות. לבחור את חומרי הגלם שנשתמש בהם, וכמובן להתייעץ איתנו בכל עניין
מוזמנים לקבוע איתנו פגישת ייעוץ ללא תשלום
קיבוץ כפר עציון- ובבית הלקוח

מהלקוחות שלנו

מה היה ללקוחות המקסימים שלנו לספר, איזה כיף!