תכנון חצרות וגינות - 5 כללים לעיצוב מושלם

חצר וגינה הינם חללים חשובים בהם מבלים, בין אם מדובר בחצר ביתכם או בגינה בשכונת מגוריכם. בבניית הגינה בבית, ישנה חשיבות רבה לתכנון ולבנייה בכדי להגיע למראה המושלם עבורכם.

תכנון חצרות וגינות

חצר וגינה הינם חללים חשובים בהם מבלים, בין אם מדובר בחצר ביתכם או בגינה בשכונת מגוריכם. בבניית הגינה בבית, ישנה חשיבות רבה לתכנון ולבנייה בכדי להגיע למראה המושלם עבורכם. כך גם בגינה בישוב או בשכונה, או במיזם תיירותי מסוים. נופי כנען הינה חברה בעלת יכולות תכנון וביצוע ברמה גבוהה ואיכותית בהקמת גנים וחצרות ברוח הארץ – ישראלית. גינה מסוג זה, משלבת נראות מקומית ונאמנה למקורות ויחד עם זאת מודרנית ונגישה. נשמע לכם השילוב המושלם? במאמר זה נפרט על סגנון בנייה זה.

תכנון ראשוני של החצר או הגינה

תכנון ועיצוב הגינה הינו חלק מרכזי וחשוב בבית או בשכונה. תכנון חצר בית למשל, צריכה להיות בהתחשבות מוחלטת בחלל הפנים של הבית וליצור קשר ישיר לאופן בו מעוצבת הגינה. קשר זה מתבטא בעיצוב, בנגישות ובפרטים הקיימים השונים. בעת תכנון ראשוני של המרחב יש להתייחס לגינה כחלק אינטגראלי מהבית עצמו ולא כחלק נפרד, על אף שהוא בחוץ. מרחב של חצר בבית מתאפיין לרוב במקום ישיבה, שולחן אוכל ועוד. תכנון גינה ציבורית למשל, יתאפיין במרכיבים הנדרשים למרחב בו היא מתקיימת – גינת ישיבה, טיול, בילוי עם הילדים ועוד. יש לקחת בחשבון את המאפיינים הסביבתיים הקיימים בתכנון חצרות ובתכנון גינות בכדי שיופי הגינה יתכתב עם הסביבה ולא יהיה בניכור וניגודיות אליה.

מאפיינים ופריטים לגינה

תכנון חצרות טומן בחובו גם תכנון של פריטים עתידיים שברצונכם להוסיף לה. בחירת ריהוט ישיבה קונבנציונאלי, ריהוט ישיבה שיותר משחקי – כמו ערסלים למשל, שולחנות, מזרקת נוי ועוד. כל אלו חשובים כיוון שהכוונה היא לשלב את הפריטים באופן קוהרנטי וליצור הרמוניה ביניהם שיראו כחלק מקונספט אחיד. ריצוף לגינות, הינו מאפיין חשוב עליו יש לתת את הדעת. ריצוף יכול להיות ריצוף שיש, אבן מלאכותית, טבעית או לחלופין מילוי של חצץ, דשא טבעי, דשא סינטטי ועוד. ריצוף הגינה למעשה יקבע את הגוון הכללי בגינתכם כיוון שהוא משמש כמעין רקע לגינה. עליו דורכים ועליו מניחים את החפצים השונים. מכך, עליו להיות עמיד, נוח לניקיון ולנוח לתחזוק. לפיכך, חשוב לשים לב כי הריצוף שאתם בוחרים יהיה לאחר מכן תואם לשאר החפצים המונחים עליו.

תאורת הגינה או החצר למשל הינה אלמנט חשוב לא פחות מהשאר, כיוון שהיא אלמנט עיצובי הקובע את הסגנון שלה בעת החשכה. אם תהיה תאורה נעימה ורכה כשרוצים לשבת בגינה בלילה או לחלופין או חזק ומסיבי, בו ניתן יהיה לראות יותר טוב אך אולי הוא יעייף את העיניים. יש לבדוק מה הצרכים, האם מדובר בחצר ביתית או בגינה ציבורית?, מהו גוף התאורה העדיף ביותר ביחס לצריכת החשמל? ועוד פרמטרים חשובים ביחס לבחירת התאורה במרחב.
אדם מתכנן חצרות ותכנון גינה כולל ריצוף חוץ

שילוב מראה ארץ - ישראלי ונוחות אצלכם בגינה

חברת נופי כנען מתמחה בתכנון והקמת מרחב באופן כוללני המשלב פנים מקומיות לצד נגישות ונוחיות המשתמשים בה. סגנון ארץ – ישראלי הינו למעשה המשך מסורתי לעיצוב הארץ – ישראלי הקיים. כאשר בונים גינה או חצר מסוג שכזה, ישנה התחשבות בתוואי השטח תוך התערבות עדינה על רקע הרצון להישאר נאמנים למקור ממנו העיצוב הגיע.

ריצוף לגינות מאבן טבעית, יכול להיות אלמנט משמעותי במידה וברצונכם לשלב רהיטים ופריטים עכשוויים לצד עיצוב ארץ – ישראלי. ישנן דרכים שונות לשלב את המראה “הקדום” עם המראה “החדש” באופן מרשים ומדויק עבורכם.

מים כאלמנט עיצובי

תכנון חצרות ותכנון גינות יכול להיות משולב עם אלמנט המים באופן המותאם לשטח הקיים. מים, הינו אלמנט חשוב ויכול להוסיף נוי, יופי, תחושת רוגע ואפילו צליל מרגיע כאשר ישנו פכפוך של מזרקה או באופן דומה. כאשר רוצים להשתמש באלמנט המים אם מדובר בגינה ביתית ואין הרבה מקום, ניתן למקם מזרקה או בריכת נוי קטנה המוסיפה את המראה ואת החיים שהמים מעניקים.

במידה ומדובר בגינה ציבורית גדולה, ניתן להוסיף בריכת נוי גדולה יותר ובה אפילו לגדל דגים (במידה והגוף הציבורי מאפשר כך). המים תורמים בעצם נוכחותם ולעיתים גם בהיותם מוטיב מרכזי להתכנס סביבו. יש בבריכת נוי יתרונות רבים שאלמנטים אחרים לא יכולים לקיים.
זאת ועוד, במקרה וישנה מזרקה או בריכת נוי, ישנו צורך קטן יותר באלמנטים אחרים סביבה כיוון שהמים והאפקט שהם מייצרים סביבם לוכדים את תשומת הלב ומרכזים עניין ואנרגיה.
ברכת מים המשמשת בתכנון חצרות וגינות

בחירת הצמחייה ועיצוב הנוי

עצים, צמחים ופרחים בגינה או בחצר הינם אלמנטים חשובים ביותר ויש לזכור כי לא כל צומח מתאים לכל אקלים ולכל סביבה. זאת ועוד, ישנם צמחים שונים המתכתבים זה עם זה וכאלו שפחות. יש לשים לב כי בבחירה זו מתייעצים עם גורם מקצועי שיחסוך שינויים והסתבכויות בשלב מאוחר יותר.

לסיכום,

תכנון חצרות הינו עניין חשוב בו יש להשקיע מחשבה רבה אם ברצונכם להגיע לתוצאה פונקציונאלית ומרשימה גם יחד. תכנון גינות תלוי בצרכים השונים של משתמשי הגינה ובעזרת נופי כנען תוכלו להגיע לתוצאה שתשלב את המראה הארץ – ישראלי בשילוב מראה מודרני וחדש.

נופי כנען הינה חברה המתמחה בתכנון ובביצוע עבודות אבן טבעיות. החברה מבצעת עבודות פרטיות בבית הלקוחות וגם עבודות עבור גופים ציבוריים בשטחים ציבוריים. אבן טבעית הינו נושא בו מתמחה חברת נופי כנען באופן איכותי ומקצועי ביותר. החברה מספקת ללקוחותיה את השילוב המושלם בין בנייה מסורתית ובין מודרניות.

כנראה יעניין אתכם גם:

מוצרי אבן משלימים

מוצרי אבן משלימים

מוצרי אבן משלימים לבית ולגינה חברת נופי כנען מספקת ליין של מוצרים משלימים לבית. ספי חלונות מאבנים שונות, אבן טבעית ועוד חברת נופי כנען מספקת

קרא עוד »
שלטי כניסה מעוצבים

שלטי כניסה מעוצבים

שלטי כניסה מעוצבים לנו בחברת נופי כנען ישנם מספר דוגמאות לשלטי כניסה המעבירים תחושה חזקה לנכנסים ויוצרים אווירה ייחודית. לשלט חשיבות מרובה ביצירת תחושה לכל

קרא עוד »
ברכת מים המשמשת בתכנון חצרות וגינות

בריכות מים

בריכות נוי ומערכות מים נכון שמים זורמים מרגיעים את הנפש?? ובמיוחד כשהם משולבים עם עבודת אבן יפיפיה! נכון שמים זורמים מרגיעים את הנפש??ובמיוחד כשהם משולבים

קרא עוד »

צרו איתנו קשר !

תוכלו להתרשם מכמה דוגמאות שביצענו אצל לקוחות. לבחור את חומרי הגלם שנשתמש בהם, וכמובן להתייעץ איתנו בכל עניין
מוזמנים לקבוע איתנו פגישת ייעוץ ללא תשלום
קיבוץ כפר עציון- ובבית הלקוח

מהלקוחות שלנו

מה היה ללקוחות המקסימים שלנו לספר, איזה כיף!